THOMAS COOK KREDİ DESTEK PAKETİ BAŞVURUSU

0
290
views

Thomas Cook dünyanın en büyük ve köklü seyahat firmalarından birisiydi. 178 yıllık geçmişi olan İngiliz tur operatörünün iflası turizm ile ilgilenen herkesi şok etti. İflas ile ilgili İngiliz hükümetinin kurtarma paketine yanaşmadığı ve şirketin Çinli ortaklarının da tekliflerinin kabul görmediği söyleniyor.

23 Eylül günü basına duyrulan iflasın ardından Thomas Cook ile çalışan herkes sürecin nasıl ilerleyeceğini merak ediyordu. Basında resmi bildirinin yayınlanmasının ardından Kültür  ve Turizm Bakanı konuya müdahale edileceğini ve on gün kadar süre sonunda açıklama yapılacağını söylemişti.

Beklenen açıklama geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ile Kültür ve Turizm Bakanı görüşmesinin sonucunda Thomas Cook’tan alacaklı olan tüm üyelerin Kredi Destek Paketi Başvurularını yapabilecekleri belirtildi. Thomas Cook ile fiilen iş yapan ve odalara bağlı olan üyeler kolayca başvuru yapabilirler.

Son başvuru tarihi 15 Ekim 2019 Salı günü mesai saati bitimidir. Antalya Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı üyeler odanın Hukuk Müşavirliği bölümüne ulaşabilirler.

Doldurulması gereken form, dilekçe ve belgeler ile başvuru yapılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here